Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Skink-AURA®ostfrestelse 650g
Alla Kokkikartano produkterUngefär6,46 €
Vertailuhinta 9,94 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
I Kokkikartanos frestelser finns det alltid finsk, riktig potatis. Den läckra smaken kommer från Snellmans skinka och naturligtvis Valio AURA® ost.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, Snellmans skinka 12 % (skinka (Finland), vatten, salt, socker, stabiliseringsmedel (E450, E451), kryddor (svartpeppar, vitpeppar, koriander, lök, palsternacka), antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250)), Valio AURA® BLÅMÖGELOST 12 % (Finland), lök, joderat salt, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304002363
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 636 kJ / 153 kcal |
| Fett | 9,8 g |
| - varav mättat fett | 5,6 g |
| Kolhydrat | 9,6 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


