Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Innehåller rejält med inhemsk skinka från Snellmans, de mest välsmakande finska potatisarna och finsk grädde. En riktigt klassiker.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, Snellmans skinka 14 % (skinka (Finland), vatten, salt, socker, kryddor (svart- och vitpeppar, koriander, lök, palsternacka), konserveringsmedel (natriumnitrit)), lök, joderat salt, majsstärkelse, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003377
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 578 kJ / 139 kcal |
| Fett | 8,2 g |
| - varav mättat fett | 4,7 g |
| Kolhydrat | 11,7 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


