Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vid Kokkikartano började vi tillverkningen av frestelse med att fundera på varifrån vi kan få de bästa möjliga ingredienserna. Först valde vi de mest…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, Snellmans skinka 14 % (skinka (Finland), vatten, salt, socker, kryddor (svart- och vitpeppar, koriander, lök, palsternacka), konserveringsmedel (E250)), lök, joderat salt, majsstärkelse, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304002028
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 576 kJ / 138 kcal |
| Fett | 8 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 11,3 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


