Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Kyckling Kyiv och mos 350g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 14,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Denna klassiska delikatess kommer säkert att samka. Den krispiga panerade inhemska kycklingfilén är fylld med kryddat smör. Med kycklingen smakar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Ärt, Vete
Ingredienser
Potatismos 190 g: Potatis 68 % (Finland), finsk GRÄDDE, vatten, joderat salt. Fylld och panerad kycklingbiff 95 g: Broilerfilé 54 % (Finland), vatten, skorpmjöl (VETEMJÖL, salt, jäst), finskt SMÖR, persilja, salt, vitlök, citronsaft, rapsolja. Ärter 50 g: Ärter 95 % (EU), rapsolja, joderat salt. Persilja-citronsmör 15 g: finskt SMÖR, persilja, citronsaft, salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6419744005457
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 729 kJ / 176 kcal |
| Fett | 12,8 g |
| - varav mättat fett | 6,1 g |
| Kolhydrat | 8,6 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


