Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Regnbågslaxfrestelse 700g
Alla Kokkikartano produkterUngefär6,46 €
Vertailuhinta 9,23 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laxfrestelse är en välsmakande vardagsdelikatess. Vid Kokkikartano använder vi finsk regnbågslax i våran. Dessutom innehåller den finsk grädde och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, REGNBÅGSLAX 17 % (Finland), lök, joderat salt, dill, majsstärkelse, vitpeppar. Produkten kan innehålla ben från fisk.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304002073
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 609 kJ / 146 kcal |
| Fett | 9 g |
| - varav mättat fett | 4,7 g |
| Kolhydrat | 10,7 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


