Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Hälsningar från Kervo! Från ingredienser av hög kvalitet föddes även denna goda pastarätt. Kallrökt ren, egenkokt buljong, finsk grädde, italiensk…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Köttbuljong (vatten, ben av nöt, nötkött, lök, salt, kryddor (svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad)), finsk GRÄDDE, vatten, pasta* (Eu) (DURUMVETEMJÖL, vatten), kallrökt ren 5 % (renkött (Finland, Sverige), salt, glukos (majs), antioxidationsmedel (E301)), potatis-majsstärkelse, socker, rapsolja, joderat salt, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002523
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 762 kJ / 183 kcal |
| Fett | 11,3 g |
| - varav mättat fett | 5,8 g |
| Kolhydrat | 15,4 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 5,6 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


