Laddar

Information
Information
På Kokkikartano gjorde vi något som liknar lasagne, men ändå inte riktigt. I formen la vi krämig bechamelsås och Snellmans nötkött. Det blev riktigt…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Vete
Ingredienser
Vatten, Snellmans nötkött (Finland), pasta (DURUMVETEMJÖL, vatten), färska grönsaker (lök, morot, ROTSELLERI, STJÄLKSELLERI, palsternacka), tomatkross, finsk GRÄDDE, Valio® OST (Finland), tomatpuré, köttbuljong (vatten, ben av nöt, nötkött, lök, salt, kryddor (svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad)), Valio® CHEDDAROST (Finland), joderat salt, socker, majsstärkelse, rapsolja, vitlök, svartpeppar, paprika, basilika, libsticka, timjan, oregano, lagerblad.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 658 kJ / 157 kcal |
| Fett | 8,2 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


