Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kokkikartanos version av en finländsk favoriträtt, makaronilåda, är gjord på finskt köttfärs från Snellmans, makaroner, smör och mjölk. Precis som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Finsk MJÖLK (Finland), pasta (Eu) (VETEMJÖL, DURUMVETEMJÖL), Snellmans nötkött 18 % (Finland), vatten, lök, ÄGG, finskt SMÖR, joderat salt, kryddpeppar, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003223
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Bruksanvisning
I mikro (650W) 2-3 min. Klipp bort ett hörn av plasthöljet eller ta bort det helt innan uppvärmning i mikro. I ugn 175° C, 20 min. Ta bort plasthöljet och värm rätten i sin egen form.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 674 kJ / 161 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 14,9 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

