Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
I Kokkikartanos laxpasta finns det gott om lax i en gräddig tomatsås. Läckert.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, LAX 18 % (Norge), pasta (EU) (DURUMVETEMJÖL, vatten), tomatpuré, finsk GRÄDDE, tomatkross, lök, majs-potatisstärkelse, rypsolja, joderat salt, dill, finskt SMÖR, vitlök, kryddor (svart-, vit och kryddpeppar, lagerblad). Produkten kan innehålla ben från fisk.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002479
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 605 kJ / 144 kcal |
| Fett | 5,8 g |
| - varav mättat fett | 2,3 g |
| Kolhydrat | 16,1 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


