Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Hälsningar från Kervo. På Kokkikartano tror vi att recepten alltid kan förbättras, åtminstone lite. Vi had en leverlåda, men bestämde oss för att…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
Finsk MJÖLK, vatten, Snellmans finsk nötlever 19 %, ris, färsk lök, sirap, ÄGG, finsk GRÄDDE, russin, rapsolja, finskt SMÖR, joderat salt, mejram.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003001
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 768 kJ / 183 kcal |
| Fett | 7,9 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 21,2 g |
| - varav sockerarter | 10,4 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

