Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mannagrynsgröt är en traditionell delikatess. Kokkikartanos mjuka och fulla mannagrynsgröt innehåller Valio® mjölk, finska mannagryn, Valio® grädde,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Finsk MJÖLK, finsk GRÄDDE, vatten, mannagryn 7 % (VETE (Finland), finskt SMÖR, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano y
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800
EAN
6405304003858
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-+6°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 532 kJ / 128 kcal |
| Fett | 9,1 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 3,5 g |
| Protein | 3,1 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

