Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Vegansk soppa som smakar gott för alla. Den fylliga soppan är stuvad med röda linser, potatis och lök. Rejält med ryddor tillsattes såsom ingefära,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, tomatkross, röda linser 13 % (Kanada), potatis, lök, rapsolja, citronpuré, joderat salt, ingefära, vitlök, gurkmeja, koriander, chili, fänkolsfrön, spiskummin, limeblad.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304003780
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 399 kJ / 95 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 10,6 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


