Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Knackkorvspotatismos 700g
Alla Kokkikartano produkterUngefär6,96 €
Vertailuhinta 9,94 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi på Kokkikartano gjorde en låda som var mycket saknad! Nämligen knackorvspotatismoslåda. I våran knackkorvpotatismos finns det finsk potatis och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis 56 % (Finland), Snellmans Riktig skalfri knackkorv 22 % (griskött (Finland), nötkött (Finland), vatten, havssalt, glukos (majs), antioxidationsmedel (E300), kryddor (svart- och vitpeppar), kryddextrakt (bl.a. paprika, chili, koriander, muskotnöt), konserveringsmedel (E250), aromer (gönsak och kött)), finsk GRÄDDE, vatten, lök, finskt SMÖR, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002516
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 688 kJ / 166 kcal |
| Fett | 12,4 g |
| - varav mättat fett | 6,1 g |
| Kolhydrat | 9,1 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

