Laddar

Information
Information
Vi tänkte att vi gör något man inte lagar varje dag – något som verkligen kräver både tid och omsorg. Så vi gjorde mustigt pulled beef tillsammans…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Lupin, Vete
Ingredienser
Ragusås 200 g: Köttbuljong (vatten, ben av nöt, nötkött, lök, salt, kryddor (svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad)), Snellmans nötkött 20 % (Finland), färska grönsaker (lök, morot, ROTSELLERI, SELLERI, palsternacka), tomatkross, vatten, tomatpuré, rapsolja, majsstärkelse, vitlök, joderat salt, socker, chili, timjan, svartpeppar, rosmarin, lagerblad. Pasta 150 g: Pasta (DURUMVETEMJÖL) (EU), vatten, rapsolja, joderat salt. Parmesan flagor 10 g: MJÖLK (Italien), salt, löpe.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 734 kJ / 175 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


