Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Panerad fiskfilé och mos 350g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 14,20 €/kg
Information
Information
Hälsingar från Kokkikartano. Panerad fiskfilé och mos. I denna portionsmåltid har vi en panerad alaskasejfilé och till kompis satte vi god potatismos…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Potatismos 170 g: Potatis 68 % (Finland), finsk GRÄDDE, vatten, joderat salt. Panerad fiskfilé 120 g: ALASKASEJFILÉ 65 % (Stilla havet), solrosolja, vatten, VETEMJÖL, salt, jäst. Ärter 45 g: Ärter 95 % (Finland), rypsolja, joderat salt. Dillsmör 15 g: SMÖR (Finland), dill, salt. / Produkten innehåller ansvarsfullt fångad fisk. Kan innehålla ben från fisk.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6419744005303
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 671 kJ / 161 kcal |
| Fett | 10,3 g |
| - varav mättat fett | 4,4 g |
| Kolhydrat | 10,5 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


