Laddar

Information
Information
Snellman gjorde en så god bacon att vi på Kokkikartano förstås var tvungna att göra det till en maträtt; baconpasta. Baconet, som torkas, saltas och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Vatten, finsk GRÄDDE, Snellmans riktig bacon 19 % (griskött (Finland), salt, socker, späck, konserveringsmedel (E250)), pasta (Eu) (DURUMVETEMJÖL), Grana Padano ost (MJÖLK (Italien), salt, löpe, LYSOZYM AV ÄGG (E1105)), potatis-majsstärkelse, rypsolja, persilja, joderat salt, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-+6°C
Bruksanvisning
Avlägsna locket. Värm portionerad på en tallrik, täckt i mikrovågsugn (650 W) i 3-4 min eller i ugn 150 °C ca. 40 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 866 kJ / 207 kcal |
| Fett | 12,2 g |
| - varav mättat fett | 3,9 g |
| Kolhydrat | 14,6 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


