Laddar

Information
Information
Tillverkad i Kervo av finsk nötytterfilé och innerstek. Köttsåsen innehåller förutom passligt med peppar även smetana och görs på egenkokt…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Oxgryta 140 g: Köttbuljong (vatten, ben av nöt, nötkött, lök, salt, kryddor (svartpeppar, kryddpeppar, lagerblad)), nötkött 37 % (Finland), finsk GRÄDDE, lök, finsk SMETANA, muscovadosocker, majsstärkelse, rapsolja, rödvinsextrakt, joderat salt, karamelliserad sockersirap, vitlök, svart-, grön-, vit- och kryddpeppar. Kokt ris 160 g: Vatten, ris, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-+6°C
Bruksanvisning
Avlägsna kartongomslaget och stick hål i filmen. Hetta upp täckt med kupa på full effekt (700 W) 3-4 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 676 kJ / 161 kcal |
| Fett | 5,7 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


