Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Gris-baconsås med mos 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,19 €
Vertailuhinta 13,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Grytor kräver tid att sjuda och det har vi på Kokkikartano gott om. Finsk grisfilé och Riktiga bacon från Snellmans ger smak och mjukhet till denna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Griskött-champinjongryta 140 g: Snellmans griskött 36 % (Finland), finsk MJÖLK, finsk GRÄDDE, champinjon, Snellmans riktig bacon 7 % (griskött (Finland), salt, socker, späck, konserveringsmedel (E250)), lök, rapsolja, majsstärkelse, finskt SMÖR, rypsolja, joderat salt, persilja, karamelliserad sockersirap, vitlök, svartpepper, vitpeppar. Potatismos 160 g: Potatis, finsk GRÄDDE, vatten, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304002622
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 612 kJ / 147 kcal |
| Fett | 10,3 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 7,9 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


