Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
En medlem i Kokkikartanos frestelsefamilj med rötter i Lappland. I frestelsen finns rökt ren, finsk potatis, finsk grädde och lite kryddor. Mild smak…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, finsk GRÄDDE, kallrökt ren 7 % (renkött (Finland/Sverige), salt, glukos (majs), surhetsreglerande medel (E301)), lök, finskt SMÖR, joderat salt, persilja, socker, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304002493
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-+6°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 687 kJ / 165 kcal |
| Fett | 10,7 g |
| - varav mättat fett | 6,2 g |
| Kolhydrat | 11,5 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


