Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kokkikartanos chokladgröt gjord på finsk grädde och mjölk är nog smaskig minsann. Den smakar både varm och kall. Prova även som en dessert med bär.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Finks MJÖLK, finsk GRÄDDE, , vatten, socker, mannagryn (VETE (Finland)), kakao 1 %, joderat salt, rypsolja, arom (vanilj).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi
EAN
6405304003841
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 687 kJ / 165 kcal |
| Fett | 9,6 g |
| - varav mättat fett | 5,7 g |
| Kolhydrat | 15,5 g |
| - varav sockerarter | 10,5 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

