Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Denna populära Kokkikartanos fylliga laxsoppa är gjord på välsmakande norsk lax. Soppan har en passlig smak av tomat och hemligheten till den fylliga…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk, Selleri
Ingredienser
Vatten, grönsaker (morot, purjolök, SELLERI, palsternacka), LAX 14 % (Norge), potatis, finsk GRÄDDE, tomatpuré, lök, finskt SMÖR, majsstärkelse, joderat salt, dill, socker, kryddor (lök, morot, purjolök, rosmarin, libsticka, lagerblad, svartpeppar). Produkten kan innehålla ben från fisk.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003537
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 346 kJ / 83 kcal |
| Fett | 5,5 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


