Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En bestående favorit vid Kokkikartano, spenatsoppa, som naturligtvis innehåller mycket spenat och finsk grädde. Prova gärna spenatsoppa även som sås…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Finsk MJÖLK, vatten, finsk GRÄDDE, spenat 12 % (EU), majsstärkelse, joderat salt, finskt SMÖR, socker.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304003575
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 384 kJ / 92 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 4,3 g |
| Kolhydrat | 5 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


