Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Tomat-köttfärssoppa 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär2,75 €
Vertailuhinta 9,17 €/kg
Information
Information
En fantastisk soppa för den som älskar kryddig mat. Den matiga tomatfärssoppan är gjord på finsk nötköttfärs och färgen kommer från krossade tomater…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Tomatkross 32 % (Spanien), vatten, Snellmans nötkött 17 % (Finland), majs, svarta bönor (svarta bönor, vatten, salt), lök, tomatpuré 6 % (Portugal), olivolja, joderat salt, chili, vitlök, kryddor (svartpeppar, rostad chili, kanel, rökt paprika, spiskummin), persilja, majsstärkelse, socker.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304003643
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 352 kJ / 84 kcal |
| Fett | 3,9 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 7,2 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


