Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Fyllig tomat-getostsoppa med basilika. Smakar bra som sådan, som en kall eller varm förrättssoppa, som lunch, som mellanmål eller till och med som…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
Tomatkross 62 % (Spanien), vatten, CHÈVRESMÄLTOST 10 %, (Eu) (GETMJÖLK, salt, syrakultur, vatten, LYSOZYM AV ÄGG (E1105)), finsk GRÄDDE, majsstärkelse, joderat salt, socker, olivolja, basilika.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
EAN
6405304003506
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 299 kJ / 72 kcal |
| Fett | 4,6 g |
| - varav mättat fett | 2,5 g |
| Kolhydrat | 5 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


