Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Våra kunder har önskat flera vegetariska rätter och om man ber oss så gör vi det. Förstås gör vid det med Kokkikartanos stil, maten ska vara…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Lupin, Vete
Ingredienser
Tomatkross 40 % (Spanien), pasta (Eu) (DURUMVETEMJÖL*, vatten), finsk GRÄDDE, vatten, chèvresmältost 7 % (GETMJÖLK (Eu), salt, vatten, LYSOZYM AV ÄGG (E1105)), getostgryn 5 % (GETMJÖLK (Eu), salt, stabiliseringsmedel (E509)), lök, tomatpuré, socker, vitlök, olivolja, joderat salt, majsstärkelse, basilika, vitvinskoncentrat, chili, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003322
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 692 kJ / 166 kcal |
| Fett | 8,9 g |
| - varav mättat fett | 5 g |
| Kolhydrat | 15,9 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


