Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
I Kervo har vi kokat ihop en varm och kryddig soppa med ordentlig karaktär. En tredjedel kikärtor och extra kraft från linser och paprika. Kryddad…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Kikärter 33% (annat än EU), tomatkross 30% (Spanien), vatten, linser, paprika, lök, fänkål, citronpuré, socker, rapsolja, joderat salt, majsstärkelse, kryddor (paprika, gurkmeja, chipotle chili, koriander, spiskummin, kryddpeppar, svartpeppar, bockhornsklöver, kanel, kardemumma, muskotnöt), vitlök, ingefära, apelsinskal.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003117
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 308 kJ / 73 kcal |
| Fett | 1,7 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 3,4 g |
| Salt | 0,84 g |
| Fiber | 3,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


