Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
I hög temperatur pastöriserad vispgrädde till mångsidig bakning och matlagning. Fett 35%
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad GRÄDDE, stabiliseringsmedel (karragenan).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Arla Oy
EAN
6414893097100
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 380 kJ / 335 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 23 g |
| Kolhydrat | 3 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,10 g |
| Natrium | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 3 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


