Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista 400 g mördeg djupfryst, laktosfri, mjölkfri
Alla Kotimaista produkterUngefär1,99 €
Vertailuhinta 4,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Degen passar till söta pajer och småkakor. Tina degen i rumstemperatur i ca 1 h. Baka ut degen. Använd mjöl om det behövs. FÖRVARAS i –18 °C eller…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vegetabiliskt margarin (vegetabiliskt fett (palm, kokos), rypsolja, vatten, salt, arom), socker, ÄGG, vatten, vanillinsocker, jäsningsmedel (E500, E450), salt.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35 00088 S-ryhmä
Tillverkare
Kymppi-Maukkaat Oy
EAN
6414893387324
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
i - 18 °C eller kallare. Upptinad produkt får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Tina degen i rumstemperatur i ca 1 h.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 690 kJ / 404 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,40 g |
| Natrium | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


