Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista 400 g pajdeg djupfryst laktosfri, mjölkfri
Alla Kotimaista produkterUngefär2,39 €
Vertailuhinta 5,98 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den inhemska Kotimaista-pajdegen passar som botten till salta pajer med olika fyllningar. Låt degen tina upp i rumsvärme ca 1 h före användning.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vegetabiliskt margarin (vegetabiliskt fett (palm, kokos), rybsolja, vatten, salt, arom), vatten, potatisflingor, rybsolja, salt, jäsningsmedel (E500, E450).
Kontaktuppgifter
SOK
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Kymppi-Maukkaat Oy
EAN
6414893387348
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
i -18 °C eller kallare. Upptinad product får inte frysas på nytt.
Bruksanvisning
Låt degen tina upp i rumsvärme ca 1 h före användning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 666 kJ / 398 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 9 g |
| Kolhydrat | 37 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 0,80 g |
| Natrium | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


