Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista-solsallad med kål, morot och ananas. Laktosfri, glutenfri.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Kål 40 % (Finland), morot 32 % (Finland), citronsås (vatten, rybsolja, socker, citronjuicekoncentrat, salt, modifierad majsstärkelse, konserveringsmedel (E 202, E 211), surhetsreglerande medel (E 330), konsistensmedel (E 415), antioxidationsmedel (E 300), aromer, gurkmeja), ananas 11 % (ananas, vatten, socker, surhetsreglerandemedel (E 330)).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
EAN
6438460953439
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Bruksanvisning
Förpackningen ock locket sorteras som plast, filmen som kartong.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 302 kJ / 72 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 7,9 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,46 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

