Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista Coleslaw sallad är en saftig och smakrik sallad med skivad kål och morot i majonnässås. Coleslaw sallad är jättegott som tillbehör till t…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
Kål 58 % (Finland), majonnäs (rybsolja, vatten, socker, pastöriserad äggula (äggula (från frigående höns inomhus), salt), senap (vatten, senapsfrö, ättika, rybsolja, salt, kryddextrakt (gurkmeja)), ättika, risstärkelse, salt, socker, konserveringsmedel (E 211, E 202), förtjockningsmedel (E 415), morot 14 % (Finland).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
EAN
6415712904807
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 655 kJ / 158 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 6,8 g |
| - varav sockerarter | 6,1 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,44 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

