Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Glutenfri universalmjölblandning som passar till söta och salta bakverk och till matlagning.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Glutenfri FULLKORNSHAVRE, potatismjöl. Havrens och potatisens ursprung är Finland
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35 00088 S-RYHMÄ
Tillverkare
Helsingin Mylly Oy
Marknadsförare
SOK
PL 35 00088 S-RYHMÄ
EAN
6415711425761
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 475 kJ / 355 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 70 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 5,7 g |
| Natrium | 0 g |


