Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik Kotimaista-fruktmüsli med 19 % frukt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Svaveldioxid och sulfiter, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Fullkornsflingor (VETE, HAVRE, KORN), bitar av torkad frukt 19 % (dadlar, papaya (papaya, socker, konserveringsmedel (E 220 SVAVELDIOXID)), ananas (socker, ananas, surhetsreglerande medel (E 330), konserveringsmedel (E 220 SVAVELDIOXID))), majsflingor (majs, socker, salt, KORNMALT). Kan innehålla spår av råg. Vetets, havrens och kornets ursprung är Finland.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35 00088 S-RYHMÄ
Tillverkare
Helsingin Mylly Oy
Marknadsförare
SOK
PL 35 00088 S-RYHMÄ
EAN
6415712714024
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 455 kJ / 350 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 64 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 8,5 g |
| Natrium | 0,1 g |

