Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista Hyrrä kex
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (vete: Finland), socker, rybs- och rapsolja, joderat salt, bakpulver (E500, E503), aromer, emulgeringsmedel (E322). Kan innehålla spår av hasselnötter, ägg, mjölk och soja. Förvaras torrt och i rumstemperatur.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-RYHMÄ, FINLAND
Tillverkare
Vanajan Keksit Oy
EAN
6438574383238
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och i rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 747 kJ / 417 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 61 g |
| - varav sockerarter | 21 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,65 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


