Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista malet kycklingkött 4 % 400 g
Alla Kotimaista produkterUngefär3,19 €
Vertailuhinta 7,98 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Malet kycklingkött av 100 % kycklinglår. Fetthalt lägre än 4 %. Kycklingens ursprung Finland.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kött av kycklinglår 100 %. Kycklingens ursprung Finland
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6414891801488
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +4 °C
Bruksanvisning
Måste upphettas före avnjutning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 471 kJ / 112 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalium | 190 mg |
| Fosfor | 130 mg |

