Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri kanelskorpor är bakad med rypsolja
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (vete: Finland), socker, vatten, rypsoljeprodukt [rybsolja, smörarom, antioxidationsmedel (E306)], kanel (1%), jäst, salt, emulgeringsmedel (E472e, E481), enzymer, mjölbehandlingsmedel (E300), mältat KORNMJÖL. Kan innehålla spår av RÅG och HAVRE.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Malviala Oy
EAN
6415715930339
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, i rumstemperatur och skyddad mot ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 517 kJ / 359 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 65 g |
| - varav sockerarter | 23 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 0,50 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


