Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Havreveterostbröd. Fiberrikt. Utan konserveringsmedel och tillsatsämnen. Laktosfritt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Havre, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL ((vete: Finland) inneh. mjölbehandlingsmedel (E300)), vatten, HAVREFLINGOR 10% (havre: Finland), HAVREFIBER OCH -KLI 5%, sirap, vegetabliskolja (rybs, rabs -i varierande portioner), joderat salt, VETEGLUTEN, jäst. Kan innehålla spår av mjölk.
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Linkosuon Leipomo Oy
EAN
6414893386761
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 092 kJ / 259 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

