Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fiberrik. Laktosfri
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
HAVREMJÖL (73%, Finland), kryddblandning (dextrose, lök, vitlök, maltodextrin, salt, jästextrakt, kryddor (persilja, vitpeppar), surhetsreglerande medel (E330), vegetablisk olja (rybs och/eller raps i variande proportion), sirap, potatis-stärkelse, vatten, vegetablisk fiber (psyllium), salt, jäst, naturlig arom. Kan innehålla spår av vete, råg, korn och mjölk. FÖRVARING i rumstemperatur och skyttad mot ljus. Förpackad i en skyddande atmosfär.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Linkosuon Leipomo Oy
EAN
6438574251490
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING i rumstemperatur och skyddad mot ljus
Bruksanvisning
TIPS: Havrechips är koda som sådana och med dipp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 852 kJ / 441 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 63 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 7,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

