Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista Kokt skinka är ett traditionell helköttpålägg av finsk grisskinka. Hela familjen uppskattar påläggets milda smak. Produkten har…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinskinka (Finland), vatten, joderat salt, dextros, stabiliseringsmedel (E 450), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250)
Kontaktuppgifter
Pohjanmaan Ruoka
PL 900, 60550 Nurmo
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6415712901356
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 424 kJ / 101 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

