Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista lätt gräddost, fett 17 %.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad mjölk (ursprung: Finland), syrakultur, salt, surhetsreglerande medel (kalciumklorid), konserveringsmedel (kaliumnitrat).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Kuusamon Juusto Oy
EAN
6414893587670
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 100 kJ / 270 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 30 g |
| Salt | 1,20 g |
| Kalcium | 910 mg |
| Natrium | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider
