Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista gräddfil 12 % låg laktoshalt 200 g
Alla Kotimaista produkterUngefär0,49 €
Vertailuhinta 2,45 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista gräddfil med låg laktoshalt. Gräddens ursprung Finland.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad GRÄDDE, syrakultur
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Osuuskunta Maitokolmio
EAN
6414893386181
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 550 kJ / 139 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 6,7 g |
| Kolhydrat | 4 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Natrium | 0,1 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


