Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista lätt kolsyrat mineralvatten 0,5 l flaska
Alla Kotimaista produkterUngefär0,73 €
Vertailuhinta 1,06 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista lätt kolsyrat mineralvatten är en uppfriskande törstsläckare och matdryck.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, koldioxiod, magnesiumsulfat, kaliumbikarbonat, kaliumcitrat.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Olvi Oyj
EAN
6415712613693
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARAS oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp 2 – 3 dagar. Förvaras i upprätt ställning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 2,7 mg |
| Kalium | 14 mg |
| Magnesium | 5,3 mg |

