Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Låda av strimlad potatis och skinka med kryddat gräddspad.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), skinka 13 % (griskött (skinka) (Finland), vatten, glukos, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), antioxidationsmedel (E 316), laktosfri VISPGRÄDDE, vatten, majsstärkelse, torkad lökross, joderat salt, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Saarioinen Oy
EAN
6415712905507
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Bruksanvisning
UPPVÄRMNING: I mikrovågsugn (800 W): klipp upp andra änden av påsen och värm på full effekt 2–3 min. I ugn: ta formen ur påsen och uppvärm vid 170 grader ca 20 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 454 kJ / 109 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


