Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Låda av strimlad potatis, regnbågslax och gräddigt spad.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Fiskar, Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), laktos- och fettfri MJÖLKDRYCK, REGNBÅGSLAX 13 % (odlad i Finland), laktosfri VISPGRÄDDE, ÄGG, majsstärkelse, joderat salt, torkad lök, dill, vitpeppar. Produkten kan innehålla fiskben.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Saarioinen Oy
EAN
6414893502536
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Bruksanvisning
UPPVÄRMNING: I mikrovågsugn (800 W): klipp upp andra änden av påsen och värm på full effekt 2–3 min. I ugn: ta formen ur påsen och uppvärm vid 170 grader ca 20 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 424 kJ / 101 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


