Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Torkade ärtor passar utmärkt för tillredning av ärtsoppa, med eller utan kött. Förvaras torrt och i rumstemperatur. Kan innehålla spår av gluten.…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Ärt, Råg, Vete
Ingredienser
Ärter.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
Tillverkare
Kymppi-Maukkaat Oy
EAN
6415712002114
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 025 kJ / 245 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 18 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

