Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista fil1% är fettsnål (fett 1%) och låg laktoshalt smaklös fil. Njut till exempel med kanelsocker, bär eller sylt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad MJÖLK och syrakultur
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Osuuskunta Maitokolmio
EAN
6414893148925
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 170 kJ / 40 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


