Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista Köttrik Skinfri Kycklingknackkorv 280g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,59 €
Vertailuhinta 9,25 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Skinnfri kycklingknackkorv. Glutenfri. Kötthalt 80 %.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingkött (Finland), vatten, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1412, E 450), dextros, kryddor, aromer (bl.a. rök), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250)
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6415712616502
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 860 kJ / 207 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 0,8 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

