Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Skinnfri korv. Glutenfri. Kötthalt 90 %.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött (Finland), vatten, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 450), dextros, kryddor, aromer (bl.a. rök), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250)
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6415712616205
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 218 kJ / 294 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 9,8 g |
| Kolhydrat | 0,4 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

