Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista kvarg 250g fettfri laktosfri
Alla Kotimaista produkterUngefär0,74 €
Vertailuhinta 2,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista kvarg är en behagligt mild kvarg både för matlagning och som sådan att avnjuta av med bär.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad fettfri MJÖLK(Finland), syrningskultur, mikrobiellt ystenzym.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Arla Oy
EAN
6414893386969
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +8°C. Bäst före se förpackningens ås.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 222 kJ / 52 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 4 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 0,09 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

