Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kotimaista Naturell Strimlad Kycklingfilé 300g
Alla Kotimaista produkterUngefär2,85 €
Vertailuhinta 9,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Naturell strimlad kycklingfilé. Antibiotika har inte använts som läkemedel vid uppfödning av djuret under hela dess livstid.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé (urpsrung Finland)
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6414891801020
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Bruksanvisning
TILLAGNING: Låt förpackningen stå i rumstemperatur ½ timme innan tillredning. Hetta upp en skvätt olja i en stekpanna och stek filéstrimlorna på medelvärme i ca 10 min. Vänd på dem emellanåt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 465 kJ / 110 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 0,12 g |
| Kalium | 380 mg |
| Fosfor | 160 mg |

